Loading color scheme

OPRAVY FOREM, NÁSTROJŮ METODOU LASEROVÉHO NAVAŘOVÁNÍ

Laserovým navařováním opravujeme hrany, tvarové části na vstřikovacích formách, pracovní hrany lisovacích, tvářecích nástrojů, opotřebené strojní součástky. Také provádíme korektury a opravy konstrukčních dílů.

haco10040Výhody laserové technologie spočívají ve velmi přesném lokálním zpracování, nízkém teplotním ovlivnění okolí a především v nejvyšší možné kvalitě návarů. Výše uvedené aspekty minimalizují náklady na finální opracování navařovaných míst.

Ve firmě HACO, spol. s r. o. je využíván laserový systém YAG s vlnovou délkou 1064 nm. Jedná se o produkt německé firmy O.R. Laser Technologie GmbH, která je v tomto oboru uznávaným lídrem.

Technici firmy HACO jsou schopni dle zadání zákazníka aplikovat návary o tloušťce pouze 0,1 mm až po plochy o několika decimetrech čtverečních a tloušťce vrstvy několik milimetrů. Tímto způsobem můžeme opravovat všechny druhy nástrojových ocelí, hliníkových slitin, mědi a slitin mědi (např. Ampco metal nebo Ampcoloy).

OPRAVY FOREM, NÁSTROJŮ METODOU TIG

Pro TIGové navařování používáme zařízení od německé firmy LORCH, která používá jak jednosměrný, ale i střídavý proud. Proto tato TIG svářečka dokáže navařit nejen nerez a hliník, ale i nástrojové oceli a kovy.

Po obou typech navařování můžeme na požádání provést ruční začištění návarů i úpravu povrchu leštěním.

Službu provádíme ve výrobní hale HACO v Liberci – Harcově nebo můžeme přijet s laserovou stanicí přímo k zákazníkovi.

Jestliže vás zajímá naše služba oprav forem nástrojů metodou laserového navařování, kontaktujte nás prosím. Rádi vám poskytneme další informace.